Технологія роботи з формулами масивів у MS Excel. Робота з матрицями.

Найбільш поширеним та популярним табличним процесором сьогодні є MS Excel (Microsoft Corporation). Він ввібрав в себе більшість функцій всіх існуючих електронних таблиць та в найближчому майбутньому скоріш за все не зазнає корінних змін, окрім подальшого розширення та вдосконалення.
В основі MS Excel лежить обчислювальний модуль, який відповідає за обробку чисел у таблицях. У вікні програми користувач бачить робоче поле, так званий “робочий лист”. Декілька листів об'єднані в “робочу книгу”, яка фізично є файлом. Робоче поле організовано у вигляді таблиці із 65536 рядками і 256 стовпцями. Рядки пронумеровані, а стовпці позначені літерами та сполученнями літер. На перехресті стовпців і рядків знаходяться комірки. Кожна з них має власну адресу на листі. Користувач вводить дані в різному форматі (текстовому, числовому та ін.) в комірки, після чого виконує над ними необхідні маніпуляції. На основі введених даних проводяться обчислення.
Excel пропонує багатий набір обчислювальних засобів, що будуть корисні для розв’язання найрізноманітніших задач. В Microsoft Excel можна використовувати як вбудовані в Excel формули і функції, так і створювати свої власні. За допомогою цієї програми реально легко упоратись з фінансовими, інженерними, статистичними та й з іншими розрахунками будь-якої складності.
В Microsoft Excel наявний могутній апарат формул. Будь-яка обробка даних в Excel здійснюється за допомогою цього апарату. За допомогою формул можна складати, множити, ділити числа, взнавати корінь квадратний, обчислювати синуси і косинуси, логарифми і експоненти. Окрім часто обчислювальних дій з окремими числами, в Excel можна обробляти окремі рядки або стовпці таблиці, а також цілі блоки комірок. Зокрема, визначати середнє арифметичне, максимальне і мінімальне значення, середньоквадратичне відхилення, найбільш вірогідне значення, довірчий інтервал, тощо.